Řada Lightweight, Select a Classic II, III

STETOSKOPY LITTMANN CLASSIC II A CLASSIC III

řady Littmann Classic jsou vybaveny klasickými i “dvoutónovými” membránami. Obvykle mají dvojitou hlavu vybavenou trychtýřem a membránou (kromě stetoskopu Littmann Master Classic II). Chcete-li režim přepnout z nálevky na membránu nebo naopak, otočte hlavu tak, aby bylo slyšet charakteristické kliknutí.

Inovace zavedená společností Littmann je “dvoutónová” membrána stetoskopu, která eliminuje potřebu přepínání mezi režimy trychtýře a membrány. Výška auskultovaných tónů se volí tlakem na hlavici. Membrána umožňuje mírný tlak – na poslech vyšších tónů a silnější přitlačení kdy je mírně přitlačena hlavice, „spočívá“ na pomocném kroužku, což umožňuje vyšetření poslech nižších tónů.

U pediatrických a neonatálních stetoskopů je hlavice menší, což je důležité, pokud jde o přilnavost k tělu malého pacienta. Navíc jsou všechny modely vybaveny kroužky pro pacienta, které eliminují počáteční pocit chladu od studené hlavice během vyšetření.

Mezi klasickými stetoskopy Littmann rozlišujeme:

LITTMANN CLASSIC III

ƒHadičky nové generacemají zlepšenou odolnost vůči kožnímu mazu a alkoholu, což znamená delší životnost hadiček a menší pravděpodobnost vzniku skvrn.

ƒJednodílná membrána, která se snadno nasazuje a čistí, protože povrch je hladký
a neporézní.

ƒLaditelné membrány na obou stranách hrudního snímače
– jak na straně pro dospělé pacienty, tak pro pacienty pediatrické, pediatrická strana hrudního snímače je vhodná pro malé nebo subtilní pacienty, v okolí obvazů a pro vyšetření karotid.

ƒOtevřený zvon zůstane bez prachu a nečistot, překryje-li se krycí membránou.

ƒHadičky nové generaceneobsahují přírodní kaučukový latex ani ftalátová změkčovadla.

ƒPediatrická strana fonendoskopu Classic III se může změnit na tradiční otevřený zvon.

ZÁRUKA 5 LET

Stetoskop 3M Littmann Classic III – výběr barev a verzí

LITTMANN CLASSIC II S.E.

Jednostranný hrudní snímač pro poslech vysokých a nízkých frekvencí nabízí optimální čistotu zvuku pro základní vyšetření a měření krevního tlaku, tento fonendoskop je také vhodný i pro zdravotní sestry a zdravotní asistenty, má jednolumenné hadičky

ZÁRUKA 3 ROKY


Stetoskop 3M Littmann Classic II S.E. – výběr barev

LITTMANN MASTER CLASSIC II

Aerodynamický design hlaviceƒ, laditelná membrána od 3M, ƒnechladivý lem snímače, pohodlný a odolnýƒ jednostranný hrudní snímač s laditelnou membránou – jednoduchý přechod mezi zvuky nízkých a vysokých frekvencí bez nutnosti otáčení snímače, jednolumenné hadičky

ZÁRUKA 3 ROKY


Stetoskop 3M Littmann Master Classic II – výběr barev a verzí

LITTMANN CLASSIC II PEDIATRIC A INFANT

ƒTradiční oboustranný snímač s režimy zvonu a membrány, má optimální tvar a velikost pro poslech dětí od nejútlejšího věku, plovoucí membrány, nechladivý lem snímačů, jednolumenné hadičky
ƒ

Dětská koncovka má zvon o průměru 2.5 cmƒ a kojenecká koncovka má zvon o průměru 1.9 cm

ZÁRUKA 3 ROKY


Stetoskop 3M Littmann Classic II Pediatric – výběr barev a verzí

Stetoskop 3M Littmann Classic II Infant

LITTMANN SELECT

Lehký a odolný fonendoskop 3M™ Littmann® Select vykazuje spolehlivý akustický výkon, který je zapotřebí pro vyšetření srdce, plic a krevního tlaku – a to za výhodnou cenu.

Sluchátka se snadno upraví pro každou velikost hlavy roztažením nebo stisknutím ramen lyry. Dobře upevněné měkkce těsnící olivky se přizpůsobí každému uchu, výborně těsní a jsou pohodlné. Olivky sedí pevně na koncích ramen lyry a pro vyšší bezpečnost vyžadují značné úsilí při odstraňování. Pružné hadičky nové generace si uchovávají svoji flexibilitu a tvar i po těsném uložení v kapse. Zlepšená odolnost hadiček vůči tukům a alkoholu i tvorbě skvrn prodlužuje tak životnost fonendoskopu. Hadičky nové generace neobsahují latex, což je výhoda pro citlivé zdravotníky i jejich pacienty. A jako součást ochrany zdraví lidí i životního prostředí hadičky nové generace neobsahují ftalátová měkčidla. Fonendoskop 3M™ Littmann® Select se vyrábí v USA kvůli udržení stálé kvality. Dodává se spolu s velkými měkkými těsnícími olivkami a návodem k použití.

ZÁRUKA 2 ROKY

Stetoskop 3M Littmann Select

LITTMANN LIGHTWEIGHT II S.E.

ƒJednostranný hrudní snímač pro poslech vysokých a nízkých frekvencí nabízí optimální čistotu zvuku pro základní vyšetření a měření krevníh otlaku

ƒTento fonendoskop je vhodný i pro zdravotní sestry a zdravotní asistenty, jednolumenné hadičky

Nejlehčí Littmann stetoskop dostupný na trhu.Váží jen 118g a je ideální pro všechny zdravotnické pracovníky, kteří nosí stetoskop celý den. Má všechny výhody tradičního stetoskopu Littmann:

oboustranná hlavice vybavená jak membránou, tak otevřenou nálevkou
dvoutónová membrána, která umožňuje poslouchat vysoké i nízké tóny, aniž byste museli otočit hlavu a zvednout ji z těla pacienta, olivky, poskytující vynikající akustiku a pohodlí při nošení, převody vyrobené bez použití latexového kaučuku a ftalátových plastifikátorů – pro zdraví lékaře a pacienta, stejně jako pro péči o životní prostředí,
optimální přenos zvuků díky anatomickému tvaru lyry

Kromě toho jedinečná oválná hlavice poskytuje pohodlí při měření krevního tlaku pod manžetou, stejně jako pod obvazy. Pružné vodiče si zachovávají svůj tvar a pružnost, i když jsou pevně složeny do kapsy. Littman Lightweight II S.E. je vynikající volbou pro zdravotnické pracovníky, jako jsou zdravotní sestry, ošetřovatelé, stejně jako studenti lékařských fakult.

ZÁRUKA 2 ROKY

Stetoskop 3M Littmann Lightweight